Rady na úvod14478415

 

Výber zájazdu

V našej cestovnej agentúre nájdete širokú ponuku destinácií a ubytovacích kapacít, medzi ktorými si určite nájdete to „svoje miesto“. Pri výbere zájazdu Vám odporúčame, aby ste sa podrobne zoznámili nielen s destináciou, do ktorej vycestujete, ale aj s konkrétnym hotelom. Vezmite, prosím pri výbere svojej dovolenky do úvahy nielen kategóriu hotela, ale aj jeho umiestnenie a cenu.

Nákup zájazdu

Veľa cestovateľov už dnes vie, že nákup zájazdu na poslednú chvíľu sa mnohokrát nevypláca – atraktívne hotely bývajú vypredané už v čase zahájenia predaja. Naviac pri včasnom nákupe zájazdu môžete ušetriť viac finančných prostriedkov, než pri nákupe „last minute“. Navštívte včas našu cestovnú agentúru a venujte nákupu zájazdu dostatočný čas a priestor.

Dovolenka sa blíži

Približne sedem dní pred odletom obdržíte komplexné odbavenie, ktoré obsahuje okrem pokynov na cestu aj dôležité dokumenty (potvrdenie ubytovania – voucher, potvrdenie letu) pre Vašu dovolenku. V komplexnom odbavení sa dozviete všetky podrobnosti, týkajúce sa vášho odletu na dovolenku.

V deň odletu

Odchod na letisko naplánujte tak, aby ste mali dostatočnú časovú rezervu v prípade neočakávaných komplikácií. Na letisku buďte 2 hodiny pred odletom. Po príchode k odbavovaciemu pultu sa prosím preukážte platným cestovným dokladom. Tu zároveň odovzdáte vašu batožinu a dostanete palubný lístok a potvrdenie o odovzdaní batožiny. Oba doklady si starostlivo uschovajte.

Let

Po nástupe do lietadla sa posaďte na miesta, ktoré máte uvedené na Vašich palubných lístkoch a riaďte sa, prosím, pokynmi palubného personálu. Počas letu Vám bude v závislosti od dĺžky letu podávané studené alebo teplé občerstvenie s výberom studených a teplých nápojov.

Prílet

Po prílete prejdete pasovou kontrolou a vyzdvihnete si batožinu. V prípade poškodenia alebo straty batožiny je nutné ešte pred opustením tranzitného priestoru kontaktovať reklamačné oddelenie a nechať si vystaviť reklamačný protokol. Po opustení tranzitného priestoru Vás budú očakávať delegáti, ktorí zabezpečia Váš transfer do hotela.

Ubytovanie

Po príchode do hotela kontaktujte recepciu a predložte ubytovací poukaz. V niektorých hoteloch budete musieť vyplniť ubytovaciu kartičku. Na ubytovanie, stravovanie a hotelové služby máte podľa medzinárodných dohôd vždy nárok až po 14:00 hodine.

Informačná schôdzka

V deň príletu, najneskôr však v nasledujúci deň, sa koná informačná schôdzka, o čase a mieste konania Vás delegát informuje po Vašom prílete. Informáciu nájdete aj na informačnej tabuli alebo v knihe, ktoré sú k dispozícii v každom hoteli.

Vaša dovolenka

Na prežitie príjemnej dovolenky Vám možno dá návod aj nasledujúce cestovateľské desatoro, nad ktorým sa môžete nielen zamyslieť, ale sa aj pobaviť.

  1. Nebudeš očakávať také veci ako doma, pretože si ich opustil v snahe zažiť niečo iné.
  2. Nebudeš brať veci príliš vážne, pretože bezstarostná myseľ je začiatkom príjemnej dovolenky.
  3. Nepripustíš, aby ti iní turisti išli na nervy, pretože platíš nemalý peniaz, aby si strávil príjemné chvíle.
  4. Dbaj na to, aby si vzal len polovicu šatstva, ktoré považuješ za nevyhnutné a dvakrát toľko peňazí.
  5. Vždy musíš vedieť, kde máš svoj pas, pretože človek bez pasu je človekom  bez vlasti.
  6. Pamätaj, že keby sme boli stvorení na to, aby sme zostávali na jednom mieste, boli by sme stvorení s koreňmi.
  7. Nemal by si sa užierať starosťami, pretože v tom nie je žiadne potešenie, len málo vecí je fatálnych.
  8. Neposudzuj krajinu podľa jeho príslušníka, ktorý ti spôsobil nepríjemnosti.
  9. Ak si v Grécku, chovaj sa ako Grék.
  10. Pamätaj, že v cudzích krajinách si hosťom. Ten, kto preukazuje svojmu hostiteľovi rešpekt, bude odmenený.

Odlet

V deň pred odletom nájdete na informačnej tabuli pokyny na Váš návrat. Na zraz Vášho transferu na letisko sa dostavte aspoň 10 minút pred plánovaným odchodom. Odbavenie bude prebiehať rovnakým spôsobom ako pri Vašom odlete zo SR.

Návrat do Slovenskej republiky

Vaša dovolenka skončila, ale príjemné spomienky na ňu Vám určite ešte dlho zostanú. Podeľte sa s nami o Vaše zážitky a pripomienky. Ďakujeme, že ste si pri výbere Vašej dovolenky zvolili našu cestovnú agentúru a budeme poctení, ak sa s Vami opäť stretneme.

 

Často kladené otázky

V nasledujúcom zozname sme pre vás pripravili zoznam najčastejších otázok pred cestovaním do zahraničia. Kliknutím na danú položku sa dozviete požadované informácie.