Zima v Taliansku

lyzovanie-rodinaLYŽOVANIE PRE RODINY S DEŤMI

Chcete vyraziť s deťmi na hory? Malí, veľkí, lyžiari i nelyžiari – talianske Dolomity sú tým pravým miestom pre vás. Práve tu nájdete ideálne zázemie pre rodinnú dovolenku, najmä vďaka vždy skvele pripraveným zjazdovým tratiam, slnečnému počasiu a množstvu zjazdoviek všetkých kategórií. Nebojte sa zveriť svoje deti do rúk profesionálnych inštruktorov, deti si užijú zábavu, zdokonalia sa v lyžovaní a vy si môžete zatiaľ bezstarostne vychutnať príkrejšie svahy a svižnejšie jazdy. V strediskách CIVETTA, VAL DI FIEMME, PASSO TONALE, FOLGARIA/ LAVARONE, PAGANELLA si zimnú dovolenku užije celá rodina.

 

lyzovanie-topLYŽOVANIE PRE TOP LYŽIAROV

Milujete voľné terény, čierne padáky a nekonečne dlhé zjazdové trate? Pre všetkých TOP lyžiarov tu máme niekoľko osvedčených tipov. Jedným  najznámejším strediskom v Dolomitách Superski je bezpochyby oblasť ARABBA/MARMOLADA, ktorá je súčasťou svetovo presláveného okruhu Sella Ronda. Dominantnou oblasťou je majestátny ľadovec Marmolada 3.342 m n. m, z ktorého vedie 12 km dlhá zjazdová trať. Ďalším strediskom je VAL GARDENA – nájdete tu veľa čiernych zjazdových tratí, vrátane trate Saslong, na ktorej sa každoročne jazdí svetový pohár v alpskom lyžovaní. Máte chuť i na iný štýl lyžovania? Potom navštívte stredisko KRONPLATZ, ktoré ponúka lyžovanie na „homoli“. Medzi najlepšie patria dva čierne „padáky“ – Sylvester a Herrnegg“. Ďalším VIP strediskom Talianska je MADONNA DI CAMPIGLIO. Toto stredisko je organizátorom svetového pohára vo zjazdovom lyžovaní. TOP lyžiari si tu užijú niekoľko prudkých tratí na zjazdovke Amazzonia, Spinale direttisima alebo na svahu 3-Tre, ktorý je upravený podľa noriem FIS. Zabudnúť nemôžeme ani na stredisko LIVIGNO (Alta Valtellina), ktoré vďaka svojim výborne upraveným tratiam patria k najlepším strediskám v Európe.

 

bezecke-lyzovanieBEŽECKÉ LYŽOVANIE

Navôkol nič iného než tisíce lesklých krištáľov, tichá a nekonečná biela stopa.Túto lákavú predstavu môžete ľahko zmeniť v skutočnosť. Či už sa rozhodnete stráviť celú dovolenku na bežkách, alebo si chcete dovolenku iba spestriť jedným alebo dvomi dňami mimo zjazdovky, strediská KRONPLATZ, VAL DI FIEMME, VAL DI FASSA, CORTINA D’AMPEZZO alebo LIVIGNO vám ponúknu to najlepšie. KRONPLATZ je pre milovníkov bežeckého lyžovania doslova rajom. Nachádza sa tu viac ako 200 km kvalitne upravených bežeckých tratí, medzi najznámejšie patrí Riscone,  Lorenzo, S. Vigilio di Marebbe alebo Rasun. V doline Anterselvy sa nachádza známe biatlonové závodisko, kde sa odohrávajú každoročne preteky svetového pohára v biatlone.

Na požiadanie vám radi pošleme cenovú ponuku ubytovania bez skipasov.

 

Zima vo Francúzsku

francuzsko-les3vallesLES TROIS VALLÉES

Pre lyžovanie vo Francúzsku je charakteristické to, že sa tam nachádzajú obrovské ski-rezorty. Väčšina je vzájomne prepojená lanovkami  do mega ski-komplexov, ktoré prelyžujete bez „vyzutia lyží“.  Jedným z takýchto komplexov je aj lokalita Les Trois Vallées, ktorá je považovaná za najväčší na svete. Pozostáva z troch údolí: Les Ménuires, Méribel a Val Thorens.

LES MENUIRES

Priamo z Les Menuires vedú trate a lyžiarske vleky na štyri smery, južne do Val Thorens až do výšky 3 200 m. n. m., kde máte záruku najlepšieho snehu v Trois Vallées, v smere na západ na svahy samotného Les Menuires – tzv. masív “La Masse”, v smere na sever s nekonečným množstvom širokých ľahkých až stredne obtiažných zjazdov až do romantickej dedinky  Saint Martin de Belleville  (1400 m. n. m.) a v smere na východ do zvyšných dvoch údolí locality Trois Vallées . V centre Les Menuires premáva bezplatný skibus, k dispozícii je nákupná galleria so 60 obchodmi, reštauráciami, barmi, diskotékami,  plavárňou a klziskom.

 

Zima v Rakúsku

rakusko-nassfeldNASSFELD

Najväčšia lyžiarska oblasť v Korutánsku Nassfeld Hermagor leží na rakúsko-talianskych hraniciach. V posledných rokoch  sa stala jednou z najmodernejších v danej oblasti predovšetkým vďaka najdlhšej kabínovej lanovke v Alpách – Millenium Express, ktorá Vás rýchlo a bezpečne prenesie za 17 minút celých 7,6 km od parkoviska rovno do Skiarény. Lyžiarom ponúka široké zjazdové trate všetkých obtiažností, dlhé zjazdy do údolia, útulné reštaurácie, ale i 2 funparky pre snowboardistov. Skiaréna si Vás okamžite získa nielen komfortom lyžovania, ale taktiež takmer stále modrou oblohou a slnečným počasím.

 

A mnoho ďalších lyžiarskych stredísk v ponuke.